Se zhoršující se globální změnou klimatu se problematika ochrany životního prostředí dostala do popředí celosvětové pozornosti a země po celém světě se věnují udržitelnému rozvoji zdrojů, aby snížily negativní dopady životního prostředí na lidskou společnost. Důležitým aspektem udržitelného rozvoje je snižování plýtvání zdroji, mezi nimiž je potravinový odpad důležitou součástí. Podle zprávy Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO) se během spotřeby vyplýtvá 35 % potravin.
Vzhledem k tomu, že univerzity mají vysoký stupeň společenského vlivu, jsou některé aktivity pilotovány na univerzitách a poté, co dosáhnou významných výsledků, jsou propagovány ve společnosti.
V budoucím společenském vývoji bude mít chování spotřebitelů v rané fázi dospělosti, pokud jde o plýtvání potravinami, významný dopad na společnost. Proto je nutné porozumět faktorům, které vedou k plýtvání potravinami u spotřebitelů v rané dospělosti. Tato studie se zaměřuje na plýtvání potravinami konečných spotřebitelů a zkoumá faktory chování spotřebitelů v počáteční dospělosti, které lze v budoucnu využít jako referenční materiál pro zlepšení plýtvání potravinami ve školách, vládách a dalších souvisejících odvětvích.
Výsledky naznačují, že model chování mladých dospělých v oblasti plýtvání potravinami, který byl vytvořen v této studii, je validní. Analýza strukturální rovnice ukazuje, že environmentální obavy mají největší vliv na postoj k chování, subjektivní normy a vnímanou kontrolu chování. S ohledem na to, že mladí dospělí jsou obvykle velmi nezávislí a sebevědomí, je důležité, aby školy, veřejná správa, média a další organizace vytvořily komplexní systém podpory zdravého stravování, který by motivoval mladé dospělé ke změně svého chování a postojů.
Celou studii najdete zde